fbpx

Nipp Robin Sharmalt, mille abil saad lisaenergiat

Olen juba pikka aega maadelnud madala energiatasemega ning üritanud sellele lahendusi leida. Otsisin ükskord Youtube'ist selleteemalist materjali ning sattusin ühele Robin Sharma videole, kus ta tutvustas veidi üllatavat ja teistsugust lähenemist, kuidas lisaenergiat saada: nimelt tee iga päev ära vähemalt üks asi, mida sa oled pikka aega kas vältinud või edasi lükanud.

Olin algul veidi kimbatuses. Kuidas see energiatasemega üldse seotud on? Mõtlesin siiski vähemalt proovida ning vaadata, mis saab.

Võtsin alustuseks ette tegevuse, mis oli mulle pikka aega vastumeelsust tekitanud: köögipõranda ära pesemine. Ja endale üllatuseks märkasin – Robin Sharmal oli õigus! Kui sa teed ära midagi, mida oled pikalt edasi lükanud, vabaneb sellest tohutu energialaeng! Olin tõeliselt üllatunud! 

Hiljem olen saanud sellele fenomenile ka veidi selgitust. Nimelt, kui me midagi peas hoiame ja see meil taustal kogu aeg “töötab”, kulutab see vastuseis ja allasurumine meeletult energiat. Mida rohkem sa tegemata asju peas hoiad, seda rohkem see su eluenergiat kulutab. Umbes nagu mingi äpp, mis taustal töötades kogu aeg telefoni akut tühjendab. 

Kui sa teed mingi tegemata asja ära, siis tõusevad ka eneseaustus ja -usk. Samas kui sa vaatad neid asju, mida oled pidevalt edasi lükanud ja mis sind on pidevalt häirinud, tekib iga kord enda suhtes pettumus. Iga kord, kui vaatasin oma musta köögipõrandat, olin iseendas pettunud, et nii laisk olen, ja iga kord tekitas see negatiivne emotsioon süütunnet ning energiataseme langust. Kui oled selle asja aga ära teinud, siis enam ei teki seda meeleolu langust ning energia kaotust. 

Varem arvasin, et kui ma mõnda tegevust edasi lükkan, siis hoian selle asja mitte tegemisega energiat justkui kokku, aga tegelikult kulutasin hoopis meeletult auru, et mõtteid tegemata asjadest alla suruda. 


Eriti hea oleks veel, kui vastumeelsust tekitava asja saaks kohe hommikul tehtud ja eest ära, sest sellega koos kaasneb kergendustunne ning see tegemata asi ei kummita kuklas terve päeva ega tekita ebavajalikku stressi.

Jätkasin oma eksperimenti kuu aega ja see meetod tõesti toimib. Kui olin ühe asja ära teinud ja saanud sellest ülipositiivse laengu, tahtsin selle emotsiooni hoidmiseks teha neid kuhjunud asju veel ja veel ning sain niimoodi päris palju tegemata asju kaelast ära.

Üks mõte veel, mis mind asjade ärategemisel on palju toetanud: kirjuta tegemata asjad peast välja paberile. Siis nad ei kummita enam kuskil alateadvuses ja ainuüksi sellest tekib kergendustunne. Enamasti hoiame asju peas sellepärast, et kardame nad ära unustada. Kui tegevus on aga kirja pandud, kaob see oht ära ja ei ole vaja seda mõtet enam peas keerutada. Lisaks on kirjapanemisel mingi müstiline toime: see aitab väga lihtsasti seda asja tegema hakata – kuidagi automaatselt hakkad iseenesest tegutsema.

Autor: Argo Luigas

Saada küsimus

    Vastame 24 tunni jooksul.

    Internet Explorer Icon

    NB! Microsoft on loobunud Internet Exploreri arendamisest ning sellele uuenduste tegemisest ja ei soovita antud internetibrauserit turvanõrkuste tõttu kasutada. Internet Explorer ei toeta enam uusi võrgustandardeid ning antud veebilahendus ei tööta siinses brauseris korrektselt.