fbpx

Miks ma kirjutasin raamatu „12 asja, mida koolis ei õpetatud, aga mida kõik peaksid teadma“

Vastan sellele küsimusele kohe alguses ära. Ma kirjutasin selle raamatu sellepärast, et sina ei peaks tegema neidsamu vigu, mida mina tegin, ning et sa ei peaks kulutama 100 000 € nagu mina olen 10 aasta jooksul teinud. Umbes nii palju raha olen investeerinud enda arendamisse erinevatel kursustel ja koolitustel ning täpselt niikaua olen püüdnud täita lünki, mis kooliharidusest jäid.

Räägin sulle oma loo.

Tegelikult pean ütlema rohkematki kui seda, et koolist jäid lüngad. Kool hävitas mu loovuse, enesehinnangu ja esinemisjulguse. Ma pidasin end läbikukkujaks ega julgenud tüdrukutega suhelda. Enese väljendamine rohkem kui kolme inimese ees võttis mu selja higiseks ja tavaliselt ma eelistasin olla pigem vait või nõustusin teistega, kui et alustasin mõttevahetust.

Elavaloomulisest poisikesest, kes ma lapsena olin, oli keskkooli lõpuks saanud arglik noormees, kel polnud mul õrna aimugi, millega ta elus tegeleda tahtis.

Läksin ülikooli majandusõigust õppima, sest kellegi teise arvates oli see midagi sellist, mida kindlasti elus vaja on. Käisin koolis neli aastat ja kokkuvõttes ei jõudnud ikkagi diplomini.

Proovisin erinevaid ameteid alates restoranitööst raamatupidajani, kuid ei leidnud kuidagi oma kohta. Ma polnud tööalaselt õnnelik ning ka mu suhted olid sassis. Ma ei suutnud ei oma hetkeolukorras ega tulevikus midagi head näha.

Usu, unistuste elu elamine on võimalik!

Ühel päeval jõudis minuni Robert Kiyosaki raamat „Rikas isa, vaene isa”. Aasta oli 2007 ja ma olin 23-aastane. Ma ei suutnud seda käest panna. Tundsin, et selles on midagi, mida mulle keegi kunagi polnud rääkinud. Sain lõpuks kinnituse, et on võimalik ka muud moodi elada kui palgapäevast palgapäevani ots otsaga kokku tulles.

Mõistsin, et midagi on selles 9–17-ni mudelis valesti; ma ei suutnud ette kujutada, et teen midagi sellist terve elu, ja teadsin, et midagi peab muutuma.

Siit algas minu teekond, et õppida neid asju, mida reaalses elus hädasti vaja läheb, aga mida koolis keegi ei õpetanud. Hakkasin osalema koolitustel ning end teadlikult igakülgselt arendama.

Enesearenguraamatud ja -koolitused näitasid mulle, et teised täiesti tavalised inimesed on suutnud oma elu muudmoodi üles ehitada, järelikult pean ka mina selleks võimeline olema.

Ükskõik mille saavutamise üks olulisemaid aluseid on see, et sa usud, et see on võimalik!

Soovin, et ka sina hakkaksid oma unistuste poole liikuma

Üks peamisi põhjusi, miks me lõime Edu Akadeemia, on see, et ma nägin, kui suuri muudatusi selles raamatus jagatud teadmiste omandamine minu enda ellu tõi. Ja ma tahtsin, et ka võimalikult paljude teiste eestlaste elu muutuks samavõrd edukaks ja õnnelikuks. Selsamal põhjusel on olemas ka see raamat.

Milline on edukas ja õnnelik elu?

Mulle meeldib kõige rohkem selline edu tõlgendus: ainus tõeline edu mõõde on see, kui paljudel päevadel oma elust sa oled tõeliselt õnnelik.

Ehk siis tänases maailmas on kõige edukamad need inimesed, kes teevad seda, mis neile tegelikult kõige rohkem korda läheb. Neid inimesi iseloomustab see, et nad:

 • harivad ennast finantsasjades,
 • seavad eesmärke,
 • loovad ettevõtteid või on ettevõtliku mõtteviisiga,
 • on teadlikud inimtüüpidest ja oskavad seda suheldes arvestada,
 • oskavad seada prioriteete ning olla inspiratsiooniks iseendale ja teistele inimestele,
 • oskavad leida sisemist rahu iseendaga ja motivatsiooni enda seest,
 • teavad, kuidas hoolitseda oma tervise eest; neil on piisavalt energiat, et oma unistusi ellu viia ja luua väärtust teistele inimestele,
 • suudavad oma mõtteid väljendada ja teistes oma ideede vastu huvi tekitada (ka suurema arvu inimeste ees).

Kokkuvõttes on eduks vajalik terve hulk oskusi, mida meile keegi õpetanud ei ole. Hea uudis on aga see, et kõiki neid saab ka ise arendada. Ja see raamat annab sulle selged ja konkreetsed juhised, kuidas seda teha.

Ma ei tea, kas sa saad minu raamatust sellise ahhaa-elamuse nagu mina sain Kiyosaki „Rikas isa, vaene isa“ lugedes, aga loodan väga, et midagi sellesarnast. Annan sulle vahendid, mille abil oma elu muutma hakata. See oligi minu raamatu kirjutamise eesmärk.

Olen koondanud siia 10 aasta jooksul kogutud põhiteadmised, kuidas oma keskpärane elu muuta unistuste eluks. Kuidas tegeleda sellega, mis sulle kõige rohkem meeldib, olles seejuures terve ja õnnelik.

Loodan, et see annab sulle julgust ja usku oma soovid ja unistused täide viia. Kui sa oled valmis selle nimel tegutsema ja sammhaaval liikuma, siis varsti ei usu sa ka ise, kui kaugele sa oled jõudnud.

Hakkame peale?

Saada küsimus

  Vastame 24 tunni jooksul.

  Internet Explorer Icon

  NB! Microsoft on loobunud Internet Exploreri arendamisest ning sellele uuenduste tegemisest ja ei soovita antud internetibrauserit turvanõrkuste tõttu kasutada. Internet Explorer ei toeta enam uusi võrgustandardeid ning antud veebilahendus ei tööta siinses brauseris korrektselt.