fbpx

Kas tead, mis takistab inimestel õnnelikku elu elada?

Öeldakse, et õnn on meie enda teha ja igaüks on oma saatuse sepp.

Meie Edu Akadeemias kirjutame sellele igal juhul alla. Tegelikult on see üldse põhjus, miks Edu Akadeemia olemas on – me tahame aidata inimestel nende elu õnnelikumalt elada, sest usume, et igaüks saab oma elu ja õnne ise kujundada.

Selleks, et osata inimesi paremini aidata ja välja selgitada, mis takistab neil praegu õnnelikku elu elamast, oleme korraldanud mitu küsitlust. Viimane, käesoleval aastal korraldatud küsitlus, millele vastas 1500 inimest, tõi need põhjused väga selgelt välja.

Peamiselt oli takistuseks teadmiste puudumine järgmises 12 valdkonnas:

 • oma kire ja kutsumuse leidmine
 • raha ja finantsid
 • eesmärkide seadmine ja saavutamine
 • motivatsiooni leidmine
 • ettevõtlus
 • suhted
 • energia (toitumine ja tervis)
 • kommunikatsioon ja avalik esinemine
 • spirituaalsus
 • leadership ja juhtimine
 • mõju (müük ja turundus)
 • produktiivsus

Esimesed neli valdkonda takistasid õnnelikku elu elamast lausa üle pooltel vastanutest!

Paljud vastajatest ütlesid, et neil on tulnud eluks ja eduks vajalikud teadmised ise omandada, aga seda on tulnud teha juba täiskasvanuna pere ja muu elu kõrvalt ning see on nõudnud palju raha ja aega. Kui oleks vaid saanud need teadmised juba siis, kui selleks oli õige aeg – koolis!

Kibedalt kahetsetakse ka kaotatud aastaid, mil tehti tööd, mis ei meeldinud või oldi ebakindlad nii suhetes kui suhtlemisel kolleegide ja partneritega, selle asemel, et elust rõõmu tunda ja tegeleda sellega, mis silmad särama paneb.

Mõned vastused:

Olen jõudnud asjadeni läbi katse-eksituse meetodi ning raisanud asjatult aega. Olen teinud teadmatusest palju vigu.

Kulus väga pikk aeg enne, kui sain aru, et mul on need teadmised puudu ja neid oleks väga vaja. Tagantjärele on lihtne näha puudujääke, aga tol hetkel oli lihtsalt tunne, et võiks paremini, aga ei oska.

Kahju on kaotatud ajast. Ja aeg on ainus, mida me juurde ei saa.

Kui kool kas või veidi puudutaks neid teemasid, annaks mingi aluse, siis oleks ehk veidi kergem õigele rajale jõuda siis, kui aeg on õige.

Olen üle 40, aga ikka alles elamise stardipakul. Ei oska, ei julge järgmisi samme teha.

Esimese eriala valisin teiste inimeste, mitte enda huvidest lähtuvalt.

Kas tunned ka ennast mõnedes neist vastustes ära?

Meie jaoks oli eriti kurb lugeda vastuseid, milles inimesed arvasid, et kaotatud on juba liialt palju aega ja muutuste tegemine ei ole enam võimalik.

Olen juba penskar ja ei tea siiani, milline anne mul on.

Olen 35 aastat enda deemonitega võidelnud, selle asemele, et elada.

Raiskame igapäevaselt oma elu nagu see oleks lõpmatu. Ühel hetkel märkad, et oled 57 aastat vana ja tegelenud terve elu vale asjaga.

Kõige suurem probleem on mittesobiva eriala valik kõrgkoolis. Hilisemas elus võib see tähendada, et inimene teeb oma erialast tööd ilma mingi kire ja huvita. Samas puudub juba võimalus midagi muud õppida.

Olen kenasti täitnud oma ühiskondliku ülesande olla abikaasa ja ema, maksta makse jne., aga sisemine õnnetunne enese täieliku realiseerimise läbi on absoluutselt olemata. Tundub natukene enneaegse pensionieana.

Täismahus küsitluse tulemused saad alla laadida siit.

Kunagi pole liiga hilja!

Oleme näinud aastate jooksul imelisi muutumisi ja selliseid oma õnne seppi, kes on meid ennastki inspireerinud. Sellepärast julgeme kinnitada: mitte kunagi ei ole hilja! Ehkki koolis vajalikke teadmisi edasi ei antud, on need teadmised ometigi maailmas olemas. Sellepärast võttis ka Roland endale südameasjaks inimestele kõige enam muret teinud 12 valdkonda  ette võtta ja aastate jooksul kogunenud teadmised ja kogemused üheks terviklikuks raamatuks vormida.

Meie sisetunne oli õige. Mida rohkem me raamatu ideed inimestele tutvustasime, seda enam mõistsime, kui väga seda vaja on. Üks, kolme ülikooli diplomiga inimene kirjutab näiteks nii:

Kui lõpetasin keskkooli, arvasin, et olen tark; kui lõpetasin esimest korda ülikooli arvasin, et olen veel targem; pärast teistkordset ülikooli lõpetamist tundsin end juba väga targana ja kui ka kolmandat korda sai ülikooli lõpudiplomi järgi mindud, tundsin end väga-väga rumalana. Sain aru, et mida rohkem ma tean, seda enam ma mõistan, et ma ei tea tegelikult mitte midagi.
Ma olin 33, kõrgelt haritud, oravarattas end hingetuks jooksev juht. Mu väljaminekud suurenesid eksponentsiaalselt võrreldes lineaarselt suurenevate sissetulekutega; mu juhioskused piirdusid vaid ametinimetusega. Ma elasin peost suhu, maadlesin suhtedraamades, tegin tööd, mis mulle ei meeldinud ning süüdistasin kõiges ennast, ühiskonda, ebaõnne, kõiki ja kõike. Kuni 36-aastasena, kui olin kaotanud oskuse millestki rõõmu tunda, vaatasin peeglisse ja nentisin, et sellise tüübiga ma ise küll suhelda ei tahaks. Võtsin kaustiku ja kirjutasin üles 36 asja, mida ma oma elus ja iseendas muuta tahan.
Täna olen 40 ja läbi 4 enesearengu aasta olen muutunud tundmatuseni. Tean, et pikk tee on veel minna, aga seekord vähemalt tean, kuhu ja miks. Samuti on lohutav mõelda, et läks minuga kuidas läks, minu tütar saab lisaks kohustuslikule koolitarkusele minult ka elutarkust ja parema stardipositsiooni. Lausa füüsiliselt valus on vaadata inimesi, kes võiksid elada palju täisväärtuslikumat elu, kuid nad ei oska ja sageli ka ei taha. Mina ei tulnud siia maailma kannatama, mina tulin siia õppima ja nautima. Seda raamatut on KINDLASTI vaja!!!

Meil on sulle hea uudis! See raamat on nüüd päriselt valmis. 12 valdkonda, milleta on eduka ja õnneliku elu saavutamine väga keeruline, on selles raamatus põhjalikult läbi töötatud ja suurepäraste nõuannetega varustatud.

Roland on kogu enesearengu tee ise läbi käinud ja tal on igast valdkonnast oma kogemusi, põrumisi ja edulugusid rääkida. Sul on võimalik kõigist neist õppida.

Raamat on kergesti loetav ja me garanteerime, et saad igast peatükist vähemalt ühe mõtte, mille võid kohe ellu rakendada.

Hakkas huvitama? 

Saada küsimus

  Vastame 24 tunni jooksul.

  Internet Explorer Icon

  NB! Microsoft on loobunud Internet Exploreri arendamisest ning sellele uuenduste tegemisest ja ei soovita antud internetibrauserit turvanõrkuste tõttu kasutada. Internet Explorer ei toeta enam uusi võrgustandardeid ning antud veebilahendus ei tööta siinses brauseris korrektselt.