fbpx

Liikumise muutmine tervislikuks harjumuseks

Me oleme lugematuid kordi kuulnud, et tervis on inimeste suurim rikkus, ometi näevad paljud meist vaeva, et muuta aktiivne liikumine oma igapäevaelu lahutamatuks osaks. Kui meil puudub eesmärk või tegevusplaan, sh motivatsioon, siis on raske luua tervislikke harjumusi, sõltumata teadmisest, et regulaarne liikumine on nii meie vaimse kui ka füüsilise tervise jaoks oluline. Jagame sulle mõned nõuanded, kuidas muuta liikumine lihtsamini oma uueks harjumuseks.

Sea eesmärgid

Esimene samm on endale eesmärgi seadmine ja sellele toetumine. Soovitame seada eesmärgid, mis on realistlikud ja teostatavad, vastavalt teie elustiilile. Ära sea liiga suuri eesmärke, et vältida pettumustunnet, kui sa ei saavuta soovitud tulemust ei nii kiiresti, kui tahaksid. Pane paika suurem eesmärk ja seejärel tee see pisemateks osadeks ehk sea vahe-eesmärgid. See muudab sinu eesmärgi kergemini hoomatavaks ja lihtsamini teostatavaks, toetudes samal ajal lõppeesmärgi saavutamisele. 

Loo rutiin

Kui oled eesmärgid paika saanud, siis proovi muuta see igapäevaelu osaks, luues omale rutiini. Planeeri päevakavas kindel aeg, millal sa teadlikult liigud või treenid. Ajakava koostamine ja sellele toetumine hoiab ära liikumise edasilükkamise õhtusse, kus võid end tunda väsinuna, mistõttu lükkad oma planeeritud tegevused kergemini järgmisse päeva. 

Koos on kergem! Proovi leida endale sõber, kellega igapäevaselt liikuda ja omamoodi kvaliteetaega nautida omamoodi.

Jälgi tulemusi

Teatud aja tagant vaata üle, kus sa täpselt oma eesmärkide suhtes oled ja kui palju on veel minna. Võid jälgida päeva jooksul tehtud samme, liigutud kilomeetreid, harjutuste korduste arve vms. Kui näed, et eesmärk liigub aina lähemale, siis on see väga motiveeriv ja paneb sind veelgi enam eesmärgi nimel tööle. Lisaks sellele on oluline tähistada väikseid võite!

Kokkuvõte

Uute harjumuste tekitamine ei ole alati lihtne, kuid see on võimalik, kui olla järjepidev. Kui püstitada suuremad eesmärgid ja tegutseda jälgides vahe-eesmärke, siis näed peagi, et tegelikult ei ole see nii võimatu midagi. Sama on ka aktiivse liikumise harjumuseks muutmise puhul: jälgi edusamme ja ole motiveeritud, sest motivatsioon järgneb tegevusele. Neid nõuandeid järgides oled teekonnal parema tervise ja enesetunde suunas.

Saada küsimus

    Vastame 24 tunni jooksul.

    Internet Explorer Icon

    NB! Microsoft on loobunud Internet Exploreri arendamisest ning sellele uuenduste tegemisest ja ei soovita antud internetibrauserit turvanõrkuste tõttu kasutada. Internet Explorer ei toeta enam uusi võrgustandardeid ning antud veebilahendus ei tööta siinses brauseris korrektselt.