fbpx

10 julgustavat tõekspidamist, mis muudavad sinu elu

Enamik meie veendumustest on üldistus meie minevikust. Nende aluseks on see, kuidas tõlgendame oma valusaid ja meeldivaid kogemusi. Ja see kujutab meie jaoks väljakutset. Väljakutset selles mõttes, et enamik meist ei otsusta teadlikult selle üle, millesse me usume, vaid meie veendumused on sageli väärtõlgendus mineviku sündmustest.

Kuidas saavad mõtetest veendumused? Selleks et millessegi uskuda, toetad seda usku viidetega, kindlate kogemustega. Need aitavad veendumustel tugevalt jalul seista ja annavad sulle oma veendumuste suhtes kindlustunde.

Näiteks kui usud, et oled äärmiselt intelligentne, on sul selle toetuseks hulk abivahendeid. Võib-olla olid koolis tubli, inimesed ütlesid sulle kogu aeg, kui tark sa oled,
said asjadest lennult aru jne. Kogemusi on võimalik leida pea igasuguste tõekspidamiste toetuseks. Võtmeks on olla teadlik sellest, millist usku sa lood. Kui see sulle jõudu ei anna, muuda oma veendumusi.

Kõik isiklikud läbimurded saavad alguse veendumustes muudatuste tegemisest. Hetkest, mil hakkame ausalt vaagima oma veendumusi ja kogemusi, mida nendega seome, ei tunne me nende suhtes enam absoluutset kindlust. See avab ukse vanade jõuetuks muutvate veendumuste asendamisele uutega, mis toetavad sind teel, mida mööda tahad edasi minna. Kui arendad välja absoluutse kindlustunde, mille annavad jõulised veendumused, suudad saavutada sisuliselt kõike, sealhulgas asju, mida teised inimesed peavad täiesti võimatuks.

Siin on kümme näidet, kuidas anda oma veendumustele jõudu.

 1. Minevik pole sama, mis tulevik.
 2. Kui pühendun tõeliselt, leidub alati võimalus.
 3. Pole olemas ebaõnnestumisi, on ainult tulemused — senikaua, kuni ma
  midagi õpin, liigun ma edu suunas.
 4. Kui ma ei suuda, siis ma pean, kui ma pean, siis ma suudan.
 5. Kõigel, mis juhtub, on mingi põhjus ja eesmärk, millest ma kasu saan.
 6. Tunnen suurt heameelt väikestest asjadest: naeratusest, lilleõiest,
  päikeseloojangust …
 7. Annan endast teiste nimel rohkem, kui teised ootavad.
 8. Loon endale oma reaalsuse ja vastutan selle eest, mida loon.
 9. Kui olen segaduses, tähendab, et olen saamas õppetundi.
 10. Iga elatud päev on suurepärane.

Saada küsimus

  Vastame 24 tunni jooksul.

  Internet Explorer Icon

  NB! Microsoft on loobunud Internet Exploreri arendamisest ning sellele uuenduste tegemisest ja ei soovita antud internetibrauserit turvanõrkuste tõttu kasutada. Internet Explorer ei toeta enam uusi võrgustandardeid ning antud veebilahendus ei tööta siinses brauseris korrektselt.