fbpx

4 hästi hoitud saladust edukusest ja õnnest

Raamatu The Success Principles ja raamatute seeria Chicken Soup for the Soul loojalt Jack Canfieldilt küsitakse tihti, et mis on edu saavutamise aluseks. Toome siin artiklis välja neli asja, mis on edu saavutamisel olulised.

1. Kuula alati oma sisehäält

Esiteks, olen alati oma sisetunnet usaldanud, saanud aru, mis mind huvitab, ning käinud seda teed hinge ja südamega. Pidevalt olen olnud valmis lahti laskma sellest, kus ma otseses või kaudses mõttes asun, et oma unistusi järgida ja eesmärke saavutada.   

Esimese 40 eluaasta jooksul olin elanud 9 erinevas osariigis, õppinud 3 ülikoolis, loonud 3 ettevõtet, osalenud enam kui 100 workshopil, lugenud üle 1000 raamatu ja kuulanud loendamatul arvul audioprogramme. Olin alati innukas õppija ning austades oma soovi eneseteadvust kasvatada, avastasin ka viise, kuidas aidata teistel olla edukam igas eluvaldkonnas.

Me sünnime sisemise juhtsüsteemiga, mis annab märku, kuivõrd kõnnime nö omal teel või hakkame sellelt kõrvale kalduma. Seda võib välja lugeda igapäevaselt kogetava rõõmu hulgast. Asjad ja tegevused, mis pakuvad enim rõõmu, on meie tõelise olemusega kooskõlas.   

Tee elus neid asju, mis sulle kõige rohkem rõõmu toovad, ja võta eesmärgiks end neis pidevalt arendada.

2. Ole põhjalik ja kirglik selle osas, mida kõige enam soovid

Teiseks, olin valmis palju pingutama, kuna tundsin oma töö suhtes kirge. Tegin pikki töötunde, andsin iga ülesande juures endast parima ning pühendusin igikestvale arenemisele kõigis oma elu- ja töövaldkondades.  

Tea, et alati, kui otsustad edendada oma oskusi, pereelu või ettevõtet, tasub alustada väikeste sammudega – need viivad lõppkokkuvõttes pikaajalise eduni. Kõige korraga ja kiiresti tegemine mitte ainult ei koorma sind (ja teisi asjaosalisi) üle, vaid võib kogu pingutuse luhta viia ja tekitada tunde, et edu saavutamine ongi võimatu. Väikeste ja lihtsate sammudega alustamine aga vastupidi annab juurde kindlust, et edasi arenemine ei ole keeruline.

3. Ümbritse end suurepäraste inimestega

Kolmandaks, sain juba varakult selgeks, et elu on meeskonnasport. Viibisin võimalikult tihti partnerite, kaasautorite ja suurepäraste kolleegide seltskonnas ning jagasime ja vahetasime teadmisi heldelt.

Üks edukate inimeste saladusi on see, et nad saavad pidevalt juhiseid ja nõuandeid valdkonna spetsialistidelt. Ka sina võid endale otsida häid partnereid ja mentoreid. Võta aega, et koostada nimekiri inimestest, keda sooviksid mentoriteks. Seejärel kontakteeru nendega ja küsi, kas nad oleksid nõus sind juhendama.  

Ole valmis oma mentoritele midagi vastu andma. See võib olla ka midagi lihtsat, nagu näiteks kursis hoidmine valdkonna infoga või teada andmine, kui märkad võimalusi, millest neil võib kasu olla. Teiste sõnadega, küsi abi ja aita ka ise. Igale mentorile on suureks auks see, kui tema endine abistatav läheb ja kasutab saadud teadmisi omakorda kellegi järgmise juhendamiseks.  

4. Naudi seda, mida teed, ja õpeta teistele kõike, mida tead

Neljandaks, olen alati siiralt hoolinud inimestest, keda teenin, vahel ehk isegi liigselt. Ma tõepoolest armastan inimesi ja seda tunnet, kui näen neid edukalt kasutamas neid põhimõtteid ja strateegiaid, mida neile õpetanud olen. Naudin oma tegevust ja väärtustan inimesi, kelle heaks töötan.

Annan sulle teha väikse kodutöö. Koosta nimekiri kõigist asjadest, mis panevad sind tundma rõõmsa ja elusana. Mis on neis sarnast? Kas on võimalik leida viis, kuidas nendega raha teenida?

Saada küsimus

    Vastame 24 tunni jooksul.

    Internet Explorer Icon

    NB! Microsoft on loobunud Internet Exploreri arendamisest ning sellele uuenduste tegemisest ja ei soovita antud internetibrauserit turvanõrkuste tõttu kasutada. Internet Explorer ei toeta enam uusi võrgustandardeid ning antud veebilahendus ei tööta siinses brauseris korrektselt.