fbpx

Kas sa oled õnnelikus suhtes?

„Paarisuhe peab olema justkui võrdsed kõrvuti asetsevad sambad – mitte üksteise peal, vaid just kõrvuti. Nende vahel peab olema õhku ja seal peab valitsema turvatunne ning usaldus. Naisel on vaja tunda, et ta on oluline; et ta saab jagada oma sisemaailma ja ei tekiks emotsionaalset kaugenemist. Mehel on vaja hingetõmbeaega ning kodu ei tohi muutuda sõjatandriks,“ ütles kogemuskoolitaja Epp Kärsin.

Naudingud on elu imeline osa ja kui võtame need omaks kõigil tasanditel, siis see annab meile vabaduse ja julguse oma elu ise juhtida. Oleme kõik kuulnud lapsepõlves noomitusi, et ära ole egoist, anna oma maiustusi õele-vennale ka… Juba sealt on läinud asi nihkesse. Tegelikult tuleks parimad kommid ja suurim koogitükk just endale võtta. Kui ma ise endast lugu pean, siis oskan ka teisi märgata ja väärtustada. Kõige olulisem suhe on meil ikkagi suhe iseendaga. Iga naine on oma suhetes enda jaoks number üks ja iga mees on oma suhetes enda jaoks number üks.

Viimaste aastatega on suhetest läbi käinud korralik reha. Inimesed ei ole enam nõus olema suhtes, kus nad ei ole õnnelikud. Kui keelata endale õnne, siis see ei tulegi kunagi meie õuele. Kui sa ei ole praegu õnnelikus suhtes, siis lase see vabaks, et su ellu saaks tulla inimene, kellega sa oled õnnelik ja jääd õnnelikuks. Ära mine lati alt läbi, vaid üle lati! Õnneliku suhe alus on ühised hobid ja emotsioonide jagamine, sport või filmi vaatamine vms. Mõnusam on olla koos inimesega, kellega sul on ühesugused väärtushoiakud ja huumor – kui nalja enam suhtes ei ole, on midagi väga viltu. Ja kui inimesed ei taha enam üksteisega midagi jagada, siis nad kaugenevad.

Vahel juhtub nii, et armastus on olemas, kuid kirg on kadunud. See kirg on võimalik üles leida, ent selleks peab minema tagasi suhte algfaasi, kus olime vallatud, mängulised ja flirtivad. Me ei tohi võtta oma partnerit enesestmõistetavalt, vaid elus võiks igapäevaselt olla rohkem üllatusmomente.

Kas teadsid, et 70% lahutustest algatavad naised ja 30% mehed, kusjuures nad ei hoia reeglina kinni mitte naisest, vaid perest. Meestele tundub, et nad on elus läbi kukkunud, kui perest lahku lähevad. Anna oma partner vabaks ja julge esitada küsimusi, et teine pool julgeks hakata rääkima. Kusjuures naised tahavad enamasti oma muresid-rõõme-mõtteid jagada, mitte lahendust leida. Mehed aga kipuvad arvama, et neilt oodatakse konkreetset lahendust, ja on mures, kui ei oska seda pakkuda.

Lisaks on oluline, et igaühel oleks päevas oma aeg. Meil kõigil on mingi nimekiri asjadest, mida tahame päeva jooksul ära teha. Kui aga naisel jääb näiteks mehe pikaleveninud koosoleku pärast midagi tegema, on ta õhtul pahane. Mis selle vastu aitab? Naine peaks suu lahti tegema ja ütlema: „Kallis, paneme nimekirjad kõrvuti, sest ma vajan aega oma hobide ja iseenda, mitte ainult laste ning pere jaoks.“ Kui tegemata asjade ja oma isikliku aja puudumise tõttu hakkab naisel sees kruttima ja ta ei räägi sellest, on võib-olla ühel hetkel hilja midagi parandada. Mida rohkem jääb naisel aega iseendale, seda enam hakkab ta haarama meest tagasi naudingute maailma.

Paljud paarid püsivad mõttetus suhtes seetõttu, et ei taheta üksi olla ja janutatakse armastuse järele. Ärge laske end petta: kui tunnete, et teid ei väärtusta ja ei armastata, siis see ei ole lihtsalt tunne ega ajutine asi, vaid see ongi nii. Meil on kõigil tugev tunnetus, mida tasub usaldada. Ärge mõelge sõpradele, sugulastele ja välisfassaadile, vaid iseendale – te võite olla iga päev armunud oma mehesse või naisesse, kui leiate kõrvale inimese, kellega teil on emotsionaalne side, sobilik intellektuaalne tasand, füüsiline atraktiivsus ning kelle maitse, huumorisoon ja isegi lõhn teile meeldib. Kui positiivset on palju ja tõrvatilku vaid mõni, saab see suhe toimida. Kui on vastupidi, on see lati alt läbiminek.

80% meie suhteprobleemidest on alguse saanud lapsepõlvest – sellest, et vanemad ei märganud meie soove ja vajadusi. Nii palju on neid mehi ja naisi, kes soovivad olla lihtsalt armastatud. Kuid oleme lapsepõlvest õppinud, et mind armastatakse siis, kui tuba on korras ja koolitöö tehtud. Armastuses peab olema mina ise – inimest peab armastama sellisena, nagu ta on.

Sageli on ka nii, et kellel on raha, see tellib muusika, aga naised, ärge võtke endalt võimalust end teostada. Heas suhtes oleme võrdsed partnerid, nii et mõlemale jääb alles tema vabadus ning kummalgi pole võimu teise üle. Kuldne reegel on see, et kui julgete magamistoas rääkida ja üksteist suunata, on ka igapäevaelus kõik paigas. Elu on lihtne, kui elame selle lihtsaks. Kõik probleemid on ju tegelikult kahe kõrva vahel.

Epp Kärsin on tingimusteta armastuse maaletooja, kelle missioon on päästa maailm armastusega. Ta alustas 2015. aasta alguses Lingami ja veidi hiljem Yoni massaaži koolitusi. Nüüdseks on tema koolitustel käinud juba üle 21 000 inimese vanuses 14–75. Epp on lõpetanud TÜ kehakultuuri teaduskonna, õppinud Hiina meditsiini, rõivadisaini ja modelleerimist. Ta on kogemuskoolitaja ja tema koolituste taga on rohkem kui 10 000 tundi praktikat.

Saada küsimus

    Vastame 24 tunni jooksul.

    Internet Explorer Icon

    NB! Microsoft on loobunud Internet Exploreri arendamisest ning sellele uuenduste tegemisest ja ei soovita antud internetibrauserit turvanõrkuste tõttu kasutada. Internet Explorer ei toeta enam uusi võrgustandardeid ning antud veebilahendus ei tööta siinses brauseris korrektselt.