fbpx

Eduka inimese 5 harjumust

Tõelised edulood, olgu nad miljonärid või värskelt avastanud oma südame kutsumuse, nautides seda nüüd igapäevaselt, on selles seisundis tänu kindlale tegurile – nende harjumused.  Võid edukaks saamise nimel lõpmatuseni töötada, kuni põled täielikult läbi. Kui sa aga ei kasuta maksimaalselt ära edukate inimeste igapäevaseid harjumusi, siis on vähetõenäoline, et kunagi päris sihile jõuad. Järgnevalt jagab Jack Canfield, maailma number 1 edu coach viit näidet edukate inimeste harjumustest.

1) Edukad inimesed usuvad endasse

Kui tahad olla võimeline looma oma unistuste elu, siis pead uskuma, et suudad seda teha. Eneseusk on sinu valik. Sajad superedukad inimesed, keda olen oma karjääri jooksul intervjueerinud, on pea eranditult öelnud, et nad ei olnud kunagi just kõige andekamad omas valdkonnas, kuid otsustasid uskuda, et kõik on võimalik. Nad õppisid, harjutasid ja töötasid rohkem kui teised ning tänu sellele jõudsid sellesse punkti, kus meie kohtumise hetkel olid. Edukad inimesed ei kahtle, et kõik nende eesmärgid on täielikult saavutatavad.  

2) Nad seavad eesmärke

Eksperdid on öelnud, et aju on eesmärkide seadmise organ. Edukad inimesed teavad – kui nad söödavad alateadvusele ette oma eesmärgi, siis töötab see päeval ja ööl, et see saavutada. Nad võtavad pigem kõrgema sihi, mis on samal ajal siiski realistlik ja mõõdetav, ning teevad jõupingutusi, et iga päev midagi selle heaks korda saata.   

3) Nad teevad alati pisut rohkem

Edukad inimesed on teadlikud sellest, et kui nad soovivad äris, õpingutes ja elus tõeliselt õnnestuda, siis peavad nad minema sammu kaugemale. Nad annavad ümbritsevatele inimestele endast rohkem kui neilt oodatakse. Vastutasuks teenivad nad ära lojaalsuse, soovitused, võimalused ja raha. Nad ei keskendu sellele, mis kasu ise kõigest saavad, ega sellele, kas miski on nende suhtes aus või ebaaus. Neile ei loe, kas keegi märkab või tunnustab tehtud lisapingutust. Selle asemel panustavad nad eelkõige ootuste ületamisele, detailide märkamisele ja kvaliteetse töö tegemisele.  

4) Nad tegutsevad

Edukad inimesed usuvad, et neile ei maksta selle eest, mida nad teavad, vaid selle eest, mida nad ära teevad. Nad peavad tähtsaks omada visiooni, seada eesmärke ja teha need väiksemateks sammudeks, visualiseerida ning sisendada endale õnnestumist, usaldada ennast ja lihtsalt asjad lõpule viia. Nad on vägagi teadlikud sellest, et midagi ei juhtu enne, kui nad tegutsema hakkavad.

Tegutsedes hakkavad paljud asjad liikuma, kohati justkui iseenesest, sind õnnestumisele aitavas suunas. Sul tekib võimalus õppida oma kogemustest ja selle väärtus on oluliselt suurem teiste kuulamisest või raamatute lugemisest sama info saamisega võrreldes. Lisaks hakkad ligi tõmbama inimesi, kes toetavad ja julgustavad sind.

5) Nad on tänulikud

Edukad inimesed teavad, et kui nad näitavad end ümbritsevate inimeste vastu üles tänulikkust, ei pane nad ainult neid end hästi tundma, vaid ka nad ise tajuvad rohkem rahulolu ja õnnestumist.  

Tõde on see, et inimesed aitavad meelsamini sul eesmärkide suunas liikuda, kui tunnevad, et sa hindad nende pingutusi. Ühtki negatiivset külge siin polegi – tunnustamine ei maksa midagi ja seda ei ole kunagi liiga palju.

Vaata üle siin kirjeldatud harjumused ja kirjuta neist endale üles kaks, mida tunned, et saaksid ja peaksid oma igapäevaelus rakendama.

Saada küsimus

    Vastame 24 tunni jooksul.

    Internet Explorer Icon

    NB! Microsoft on loobunud Internet Exploreri arendamisest ning sellele uuenduste tegemisest ja ei soovita antud internetibrauserit turvanõrkuste tõttu kasutada. Internet Explorer ei toeta enam uusi võrgustandardeid ning antud veebilahendus ei tööta siinses brauseris korrektselt.