fbpx

Minu elu kutse

Kas sul on teadmatus selle osas, mida sa tegelikult oma elus tegema peaksid või kahtled, et kas see on ikka see õige asi?
Või tead, mis on sinu anded ja kutsumus, kuid ei näe, kuidas sellega piisavalt sissetulekut teenida? Või tunned, et sa ei rakenda seda oma tegeliku potentsiaali vääriliselt?

Kas sind hoiab tagasi edasilükkamine ja asendustegevustega tegelemine oma kutsumuse leidmisel või rakendamisel?
Kas oled liiga kriitiline enda suhtes või sul puudub julgus / usk endasse, et oma kutsumust rakendada?

Sa ei ole üksi. Need on peamised takistused, mis hoiavad tagasi ka tuhandeid teisi inimesi.

Aastal 2018 viis Edu Akadeemia läbi küsitluse, mille eesmärk oli välja selgitada, millistest teadmistest inimesed täiskasvanuna kõige rohkem puudust tunnevad ja mida nad sooviksid, et neile oleks juba koolis õpetatud. Küsitlusele vastas umbes 1500 inimest, kellest rohkem kui 70% (!) soovisid, et neile oleks juba koolis õpetatud, kuidas oma tõelisi andeid avastada ja neid rakendada. Kahjuks on tänane koolisüsteem, meediaruum ja ühiskond paljud inimesed oma tõelisest olemusest väga kaugele viinud ning see põhjustab rahulolematust, kurbust ja depressiooni.

Hea uudis on aga see, et me oleme kõik milleski andekad; meil kõigil on põhjus, miks meid on ellu kutsutud. Kui see põhjus üles leida, muutub elu palju tähendusrikkamaks ja õnnelikumaks. Väga raske on olla õnnetu, kui sa teed seda, milleks sa oled siia maailma loodud ja mis paneb su silmad särama. Eriti veel, kui see loob olulist lisaväärtust ka teistele inimestele. Probleem on selles, et väga suur hulk inimesi, isegi siis, kui nad on oma anded üles leidnud, ei rakenda neid sellisel määral, milleks nad suutelised on. Miks? Sellel on palju põhjusi. 

Esiteks piiravad meid meie enda uskumused, harjumused, väärtushinnangud ja kahtlused. Oleme iseenda kõige suuremad takistused. 

Teine põhjus on õigete mentorite ja nõuandjate, inimeste, kes on sarnase teekonna läbi teinud, puudumine. Seda raamatut lugedes on sul vähemalt kaks mentorit juures.

Kolmandaks puudub mõnedel inimestel piisavalt suur põhjus oma annetega tegelemiseks või on hetkeolukord nii mugav, et ei sunni oma annete leidmise ja rakendamisega tegelema.

Ja neljandaks ei leita piisavalt aega, et oma andeid üles leida või neid edasi arendada. Alusta väikestest sammudest, nagu selle raamatu lugemine. Aja jooksul näed, kuidas väikestest sammudest saavad kokkuvõttes suured ja su elu muutub tundmatuseni.

Raamatu autorid Harald Lepisk ja Roland Tokko on ise head näited, kuidas jõuda olukorrast, kus nad kumbki ei teadnud, mis on nende kutsumus, seisu, kus nad täna seda mõlemad väga selgelt teavad. 

See ei ole üleöö juhtunud avastus, vaid läbi katsetamiste ja eksperimenteerimiste selguseni ja tõeni jõudmine. 

Sellest raamatust saad parimad palad, mis on aidanud neil ja paljudel teistel inimestel jõuda oma annete avastamiseni ja nende tegeliku potentsiaali vääriliselt rakendamiseni. 

Raamatu esimene osa aitab sul avastada oma kirge, tõelisi andeid ja kutsumust ja teine osa neid oma tegeliku potentsiaali vääriliselt rakendada.

Mida saad sellest raamatust

Loo endas selgus

 • Kuidas leida oma ehe olemus?
 • Kuidas jõuda selgusele, mida sa oma elus tegelikult tegema peaksid?
 • Kuidas saada oma alal silmapaistvalt heaks?
 • Kuidas leida piisavalt tugev miks, et oma soovitud elu poole liikuma hakata?
 • Kuidas elada tähendusrikkamat ja õnnelikumat elu?
 • Terv hulk praktilisi nõuandeid, harjutusi ja küsimusi, mis aitavad sul leida oma kirge, tõelisi andeid ja kutsumust. 

Märka paremaid võimalusi

 • Kuidas oma annete rakendamisega piisavalt sissetulekut tekitada?
 • Kuidas hakata märkama võimalusi, mis sinu ümber alati olemas on olnud?
 • Kuidas teha oma elus suunamuutusi, hoolimata vanusest?
 • Kuidas leida oma ellu innustavaid mõttekaaslasi?
 • Kuidas enda arengut märkimisväärselt kiirendada?
 • Kuidas küsida oma töö ja tegemiste eest kõrgemat hinda?

Julge tegutseda

 • Kuidas saada üle edasilükkamisest ja hakata tegutsema?
 • Kuidas lõpetada iseenda takistamine ja kritiseerimine?
 • Kuidas saada julgus ja usk endasse, et oma unistused ellu viia?
 • Kuidas muuta sind piiravad uskumused ja harjumused sind toetavateks?
 • Kuidas saada üle ebaõnnestumise kartusest?
 • Kuidas rasketes olukordades mitte alla anda?
 • Kuidas tegutseda hirmust hoolimata?
 • Kuidas saavutada õnnelikult?

Raamatu teeb eriliseks see, et selles jagatud praktilised nõuanded on Eestis järgi proovitud ja reaalseid tulemusi toonud.
Seega on suur tõenäosus, et leiad ka enda jaoks just need harjutused ja küsimused, mis sind oma kutsumuse avastamise ja rakendamiseni viivad.

Tuntud eestlased raamatust

Epp Kärsin

tingimusteta armastuse maaletooja

„Olen lugenud palju ilu- ja populaarteaduslikku kirjandust ja tuleb tõdeda, et see raamat on üks viimase aja paremaid pärleid, mis on mulle kätte sattunud. Sain siit palju häid soovitusi ja viiteid kodulehtedele ning raamatutele. Eriti meeldib mulle see, et raamatus on teemad kompaktselt kokku võetud ja kohe nende juures on harjutused ning nõuanded.

Minu meelest peaks see raamat olema põhikoolis kohustuslik kirjandus. Autorid on enese arendamisel suure töö ära teinud ja annavad seda väga inspireerival moel edasi, olles ise eeskujuks, kuidas saavutada oma unistuste elu.

See raamat julgustas mind veelgi rohkem olema mina ise ja seadma eesmärke, mis kannavad kõrgemale ja kaugemale. Tänan, Harald ja Roland, et olete ausad, ilma maskideta!“


Krista Lensin

produtsent ja saatejuht

“See raamat on nagu hea kaaslane – paneb sind mõtlema, kirjutama, arutlema, vaidlema autoritega ja ka iseendaga. Kohati oli tunne, et olen taas koolipingis ja teen harjutusi-ülesandeid. Nende tegemine võttis aga aega, sest sain siit julgust vaadata iseenda sisse, reaalselt tajuda, mis minuga toimub ja kui palju ma üldse tahan liikuda ikka selsamal rajal nagu alati, olles ilmselt osaliselt ka mugavustsoonis. 

Või tahan ma hoopis tunda elevust seoses avastamata maailmaga, sest nagu raamat ütleb, on otsast alustada täiesti okei. Võib-olla peabki sukelduma teadmatusse, et saada uusi, põnevaid, teistmoodi kogemusi! 

Sain kinnitust, et olemasolevaid teadmisi-oskusi saab ära kasutada hoopis mujal. See raamat on väga hea õppematerjal neile, kes seisavad teelahkmel ja igatsevad uuesti tunda kirge, elevust, elutahet teha, muuta, luua…“


Martin Villig

Bolti kaasasutaja

“Paljud unistavad “õnnelikust elust” aga vähesed leivad õige teeotsa, kust alustada. Haraldi ja Rolandi raamat annab praktilise raamistiku, kuidas leida oma elu kutsumus ja see ka ellu viia. Lugesin ise puhkusel ja jõudsin mitme ideeni, mida teha. Soovitan lugeda, unistada ja ära teha!”


Raamatu autoritest

Harald Lepisk

inspiratsioon.ee

Harald Lepisk on loova eneseteostuse uurija ja koolitaja ning innovatsiooniprogrammide moderaator. Enam kui 13 aastat on ta teadlikult uurinud, kuidas saame mõista, kes me oleme ja milles me head oleme. Harald on Tartu Ülikooli magister ettevõtluses ning tehnoloogia juhtimises, Inspiratsioon.ee arengukeskkonna ja Lugudevestja rakenduse looja ning Elu looming taskuhäälingu saatejuht.

Haraldi anne on inimeste liigutamine sõnadega ning selle kaudu on ta aidanud tuua inimeste ellu selgust ja inspiratsiooni enam kui 1000 õppesündmusel 18 riigis.

Roland Tokko

Edu Akadeemia

Edu Akadeemia kaasasutaja Roland Tokko näol on tegemist ühe keskmise eesti noormehega, kes pikka aega ei teadnud, mida ta oma elus soovib ja kelleks tahab saada. Ta ei teadnud, mis on tema kutsumus ja tõelised anded.

Roland on pühendanud viimased 12 aastat enda isiklikule arengule, tänu sellele leidnud üles oma anded ning rakendanud neid märkimisväärselt tulemuslikult.

Saada küsimus

  Vastame 24 tunni jooksul.

  Internet Explorer Icon

  NB! Microsoft on loobunud Internet Exploreri arendamisest ning sellele uuenduste tegemisest ja ei soovita antud internetibrauserit turvanõrkuste tõttu kasutada. Internet Explorer ei toeta enam uusi võrgustandardeid ning antud veebilahendus ei tööta siinses brauseris korrektselt.