fbpx

Kirgliku elu valem koosneb vaid kolmest sõnast

Võibolla töötad sa täna osakonnajuhina majandusministeeriumis, aga tegelikult tahaksid hoopis saiu küpsetada? Või oled sa ülikoolis õppimas eriala, millega päriselt sidet ei tunne?

Kiretesti looja Janet Bray Attwood julgustab endalt küsima, mis see on, mis sind käivitab ja su silmad särama paneb, ning ärgitab tähtsaid valikuid just oma kirgedest lähtuvalt tegema.

Janet Attwoodi kirgliku elu valem on lihtne. See koosneb kolmest sõnast, mis inglisekeelsetena on oma sarnase kõla tõttu meeldejäävamad: intention (kavatsus), attention (tähelepanu) ja no tension (meelerahu).

Intention

Kavatsus või eesmärk tähendab eelkõige selgust, mis on see, mida sa teha tahad ja mis sulle huvi pakub. Paljud inimesed lihtsalt tormavad siia ja sinna ning ei ole kordagi sellele mõelnud.

Astu korraks oma igapäevaelu rattast välja ja kirjuta üles sõnu, mis sulle korda lähevad. Kirjuta “mulle meeldib” või “ma olen”. Kasuta ülivõrdeid, et teada saada, millest sa kõige rohkem hoolid.

Mõtle järele, mis on sinu viis peamist kirge. Kas su kirgedeks on tervislik eluviis, sinu ettevõte, mis tegeleb sinu jaoks põnevaima asjaga maailmas, sinu perekond, teiste aitamine? Kas sulle meeldib koodi kirjutada, õpetada, trammi juhtida, laulda, kirjutada, lillepeenraid teha?

Üllatav, aga samas ilmselge, mis kirja sai, eks?

Attention

Millele su tähelepanu iga päev suunatud on? Kas sa kurdad, et sul on jube vähe raha ja vaatad lohutuseks telekast “Poissmeest” ehk su tähelepanu saab telekas? Või läheb tähelepanu naabrile, sest miks temal on nii hea auto, aga sina ei saa seda endale lubada? Muidugi mitte! Kui sina seda lugu siin lugema sattusid, teed sa ilmselt nii, nagu soovitab Janet.

Janet Attwoodi kirgliku elu valemi teine osa tähendab täielikku pühendumist oma kirgedele. Ja seda mitte niisama suusoojaks öelduna, vaid peadki suunama kõik oma mõtted, sõnad, tunded ja teod sinna. “Take massive action!” ütleb Attwood.

Kes sa soovid olla? Kas soovid olla nagu leht tuule käes või nagu samurai, kes teab täpselt oma fookust? Tee kõike lähtuvalt oma kirgedest! Kui me ennast haletseme või teistega võrdleme, ei ole me avatud võimalustele, mis meile iga päev ette sattuda võivad.

Janet paneb ka lastevanematele südamele, et tuleb tegeleda endale huvipakkuvate asjadega. Kui oled oma kirgedele selja keeranud, oled sa õnnetu ning ei saa ka oma lastele pakkuda kõige paremat osa endast. Sa ei pea muutma kohe kõike. Hakka peale väikestest sammudest.

No tension

Kolmas osa valemist on meelerahu. Janet nimetab seda ka minna laskmiseks või lahti laskmiseks. Paljudele meist on see valemi raskeim osa. Ära oota uste taga, mis peale pikemat kraapimist ei ole avanenud, sest kõik uksed lihtsalt ei avane. Sa oled teinud kõik, mis sinu võimuses. Lase lahti ja mine järgmise ukse juurde. Me ei saa kõike ise juhtida.

“Keegi meist ei ole universumi direktor. Ole kannatlik ning vajadusel lepi olukorraga. Maailm on sinu poolt, mitte sinu vastu,” ütleb Janet.

Kirjutas Jaana Maling

Saada küsimus

    Vastame 24 tunni jooksul.

    Internet Explorer Icon

    NB! Microsoft on loobunud Internet Exploreri arendamisest ning sellele uuenduste tegemisest ja ei soovita antud internetibrauserit turvanõrkuste tõttu kasutada. Internet Explorer ei toeta enam uusi võrgustandardeid ning antud veebilahendus ei tööta siinses brauseris korrektselt.