Külgetõmbeseadus ütleb, et millele keskendud, seda meelitad ka oma ellu. Seepärast on oluline, et hoiad pidevat fookust enda eesmärkidel. Kahjuks ei õnnestu see aga paljudel tänapäeva maailmas just lihtsasti, kuna oleme pidevalt negatiivsuse meelevallas – tulgu see meediast, kolleegidelt, sõpradelt, sugulastelt või klientidelt.
Hea uudis on, et sul on võimalik nii mõndagi ette võtta, kaitsmaks end motivatsiooni allatõmbava ja hirmu sisendava negatiivsuse eest. Maailma nr üks edu treener Jack Canfield toob välja 5 nippi, kuidas sellega alustada.
Nipp nr 1: Võta 100%-line vastutus
Kõige kriitilisem põhimõte, mille pead omandama suurema edu saavutamiseks, on 100%-lise vastutuse võtmine oma elu suhtes, sealhulgas ka otsustamine, missugust ja kui suurel hulgal negatiivsust oled valmis taluma. Sinu ülesanne on enda eest hoolitseda, mistõttu pead ise looma keskkonna, mis soodustab edukust. Pane tähele, kuidas negatiivsus su elu mõjutab, ja leia võimalused mõjude ning loomulikult negatiivsuse enda vähendamiseks.
Näiteks, kas loed ja vaatad iga päev uudiseid? Proovi sellest hoiduda. Võid olla kindel, et kui juhtub midagi erakordselt olulist nagu looduskatastroof, siis mainib keegi seda sulle. Võid seejärel otsustada, et nüüd loed paar asjakohast artiklit, mis sind paremini olukorraga kurssi viivad.
Kas sul on heasoovlikke lähedasi, kes keelitavad sind mitte oma unistusi püüdma, kuna nad kardavad tagajärgi, mis võivad ilmneda seoses eesmärkide saavutamiseks võetava riskiga? Mõtle – ehk saaksid vähendad aega, mida nende inimestega koos veedad? Samas, võid ka nende nõuandeid aktsepteerida just sellena, mis need on: sinu vastu tuntava armastuse ja muretsemise väljendus. Lihtne tõde on see, et paljud inimesed ei teadvusta oma limiteerivaid uskumusi ega seda, kuidas need kujundavad nende maailmavaadet. Täna neid hoolimise eest ja pöördu tagasi oma eesmärkide poole.
Nipp nr 2: Vabasta negatiivsed tunded
Selleks, et soovitut oma ellu meelitada, pead elama armastuse, rõõmu ja tänulikkuse tunnetega. Negatiivsed olukorrad sisendavad hirmu, ärevust ja kahtlusi, millel tuleb lasta minna, et jõuda tagasi kõrgemasse tundlikkuse ja vibratsioonide seisundisse.
Hale Dwoskini loodud Sedona meetod pakub välja kiire ja efektiivse lahenduse negatiivsetest tunnetest vabanemiseks. Alusta sellest, et kuulad ja teadvustad tunnet, mis sind häirib. Tunneta tõeliselt seda emotsiooni – lase sel kogu kehast läbi voolata. Siis küsi endalt, kas saaksid sellest lahti lasta. Nii ei kui jah vastused on arvestatavad. Seejärel küsi, kas laseksid päriselt sellest lahti. Kui vastus on ei, mõtle, kas elaksid parema meelega edasi koos või ilma selle tundeta – vabana. Viimaks võid küsida lihtsalt, millal. See on justkui kutse koheseks minna laskmiseks. Sinu võimuses on otsustada sellest vabaneda mil iganes soovid. Korda kogu protsessi nii tihti kui vaja, kuni oled saavutanud oma eesmärgi.
Enamik inimesi kas piinlevad oma negatiivsete tunnete käes või püüavad nende kogemist üldse vältida. Kumbki lähenemine ei tööta. Kasuta Sedona meetodit, et lasta tunnetel endast välja voolata, võimaldamaks sul pöörduda tagasi positiivsesse olekusse.
Nipp nr 3: Õhtune tagasivaade
Kõik, mida loed, näed, kuulad, millest räägid või mida koged viimase 45 minuti jooksul enne magama jäämist, mõjutab suuresti su und ja järgmise päeva enesetunnet. Öö jooksul protsessib alateadvus just seda hilisõhtust sisendit 6 korda tihemini kui midagi muud päeva vältel kogetust. Kasuta järgnevat viisi oma alateadvuse suunamiseks:
Istu, silmad kinni, sügavalt hingates. Lase oma teadvusel näidata, mis olukordades oleksid saanud olla efektiivsem, teadlikum, armastavam, otsustavam jne (märkus: keskendu korraga ühele omadusele). Näed, et pähe kerkib mitmeid päevasündmusi. Vaatle neid ilma igasuguse enesekriitikata. Seejärel võta eraldi ette iga intsident ja mängi see mõttes läbi sellisena, nagu oleksid eelistanud antud olukorras tegutseda. See aitab sul kujundada soovitud käitumist järgmisel korral, kui sarnane situatsioon ette tuleb.
Nipp nr 4: Edu planeerimise märkmik
Veel üks moodus, kuidas säilitada fookus oma eesmärkidel ja positiivsusel, on seada sisse edu planeerimise märkmik. Tuleta igal õhtul meelde päeva 5 saavutust. Seejärel mõtle, mille poolest need sinu jaoks olulised on, ja tuvasta, kuidas võiksid samades valdkondades veelgi paremaid tulemusi saada. Viimasena kirjuta märkmikusse konkreetne samm, mis selle tulemuseni viib, ja lisa see oma päevaplaani.
Nipp nr 5: Loo oma ideaalpäev
Kas enne töölt lahkumist või voodisse minekut võta mõned minutid, et panna paika oma järgmise päeva plaan. See häälestab sind õnnestumisele, kuna saad kohe tööpäeva alustades vajalikuga pihta hakata. Peale plaani paika panemist kasuta veel paari hetke, visualiseerimaks oma päeva minemas just nii, nagu soovid. Näe end igas situatsioonis tegutsemas oma kõrgeimal tasemel. Niimoodi annad alateadvusele öö otsa aega luua viise, kuidas panna kõik juhtuma täpselt nii, nagu sa ette kujutasid.
Edukad inimesed suudavad säilitada positiivse seisundi, juhtugu mis tahes. Nad valivad õnnestumisele, mitte läbikukkumisele, keskendumise ning teavad täpselt, mis on vaja järgmisena ette võtta. Kasuta siinses artiklis antud nippe, et olla positiivne ja proaktiivne, luues iseendale oma ideaalset elu.