“Mis tahes valdkonnas edu saavutamise tähtsaimaks eelduseks on see, et sa tunned selle asja vastu tõelist kirge.”
Janet Bray Attwood
Kas sa kuulud nende inimeste hulka, kes ei suuda nautida pühapäeva õhtut, sest järgmisel hommikul peab ju tööle minema? Või oled sa üks neist, kes naudivad kõiki oma hommikuid, lõunaid ja õhtuid, sest nad tegelevad asjadega, mis neile tõeliselt korda lähevad?
Aga kui su elu oleks ideaalne, milline su esmaspäeva hommik siis välja näeks?
Janet Bray Attwoodi sõnul ärkab 80% inimestest üles õnnetu ning oma eluga rahulolematuna. Mõelda vaid, 80% meist arvab, et täisväärtuslik elu on luksus, mida me endale lubada ei saa! Meile kõigile meeldivad osad asjad rohkem kui teised ning mõned asjad panevad silmad kohe eriliselt särama. Miks mitte siis tegeleda nende viimastega!
Janet on üks tuntumaid kirgliku elu eestkõnelejaid maailmas. Ta on New York Timesi bestselleri “The Passion Test: The Effortless Path to Discovering Your Life Purpose” kaasautor, meditatsiooniõpetaja ja üks edukamaid edutreenereid maailmas. Janet Attwood on jaganud lava Dalai Laama, Richard Bransoni, Jack Canfieldi ja paljude teistega.
Tema loodud The Passion Test on tööriist, mis on aidanud sadadel tuhandetel inimestel üle maailma sellised asjad üles leida, mis neile elus päriselt korda lähevad ning millega tegelemise vastu nad tunnevad ei midagi vähemat kui tõelist kirge.
Enne, kui Janet ise sellise valdkonnani jõudis ja esinema ning inimesi muutustele aitama hakkas, tegutses ta – nagu paljud meist – palgatöötajana ärimaailmas. Ehkki Janet peab väga väärtuslikeks seal õpitud oskusi, mis on talle hilisemas elus palju kasu toonud, ei olnud ta õnnelik ning leiab, et korporatiivne maailm polnud tema jaoks. Töötades Silicon Valleys värbajana ning saades ise aru, et ta ei ole selles ametis hea, võttis Janet osa Debra Ponemani eduseminarist Yes to Success. See oli Janeti elu murdepunktiks ning ta sai aru, et esinemine ning inimeste aitamine on see, mida ka tema oma elus teha tahab.
“Kui sa seisad silmitsi mõne valiku, otsuse või võimalusega, siis tee alati valik oma kirgede kasuks,” ütleb Attwood.
Tema sõnul on kirglikul elul kaks külge. Kõigepealt pead sa teadma, mis on need asjad, mis sulle elus korda lähevad ja sind käivitavad. Võta paber ja pliiats ning kujuta ette oma ideaalset elu. Mis on su anded? Mis sul hästi välja tuleb ja mille eest sa saad komplimente? Kas sa tead, mida sa ütled oma sajanda sünnipäeva kõnes? Pane kirja viis kuni kümme oma suurimat kirge. Kui oled vastanud küsimusele mis?, saad hakata mõtlema küsimusele kuidas?. See on kirgliku elu teine pool.
Janet Attwood ütleb, et kirgedest tuleb teha oma elu GPS ja lasta neil elu juhtida nii palju, kui see on võimalik. Kui sul on vaja teha oma elus mõni tähtis valik, tee see alati sellest lähtuvalt, millel on sinu jaoks kõige suurem väärtus. Kui sa kõigi tähtsate otsuste puhul lähtud oma kirgedest, eladki täisväärtuslikku elu.
Kirgede järgimine teeb inimese õnnelikuks ning õnnele järgneb edu. Mitte vastupidi.
Autor: Jaana Maling