Oled sa viimasel ajal tundnud, et seoses maailmas toimuvaga, on sul veidikene vaja rohkem pingutada, et ennast päriselt õnnelikuna tunda või kipub ärevus ja teadmatus tuleviku ees vahel võimust võtta?
Panime Edu Akadeemia tiimiga kokku 7 väga olulist õnneliku elu elamise sammu, mis aitavad sul ennast igal ajal õnnelikuna tunda.
- Järjepidev eneseareng
Me oleme inimestena osa loodusest ja kõik loomad ja taimed tahavad kasvada ja areneda. Me kas areneme või sureme ehk taandareneme, paigalseisu ei ole olemas. Pidev enda arendamine on suurepärane viis endas õnnetunnet tõsta. Liigu edasi, et saad järjest paremaks versiooniks iseendast.
2. Eesmärkide seadmine
Ilma ühegi eesmärgita elus on sama hea, kui istuda autosse ja hakata sõitma, ilma et teaks kuhu sa minna soovid. Sa võid jõuda väga huvitavatesse kohtadesse, aga suur on tõenäosus, et sõidad suure osa ajast lihtsalt tühja – kui just sõitmine ei ole sinu tõeline kutsumus…
3. Tee seda, mida tõeliselt naudid
Nendel hetkedel, kui teed seda, mida sa tõeliselt naudid, on ennast väga lihtne õnnelikuna tunda. Mida rohkem suudad oma elus igapäevaselt teha neid asju, mis sulle korda lähevad, seda õnnelikum sa oled – nii lihtne see ongi. Räägime veebiseminaril ka veidi sellest, kuidas seda praktikas teha.
4. Loo ja hoia häid suhteid oma kaaslase, sõprade ja lähedastega
Me oleme inimestena sotsiaalsed loomad ja me vajame teiste inimeste lähedust ja puudutust (teaduslikult tõestatud). Seega tee kõik endast olenev, et luua ja hoida suhteid just nende inimestega, kes aktsepteerivad sind sellisena nagu sa oled ja soovivad, et sul läheks oma tegemistes väga hästi.
5. Usu endasse
Üks suurimaid takistajaid, miks inimesed ei tee elus neid asju, mida tegelikult tahaksid, on eneseusu puudumine. Vaata oma hirmudele otsa ja ära lase nendel ennast tagasi hoida. Vajadusel leia teisi inimesi, kes on sinuga sarnastest hirmudest üle saanud ja elavad elu, mida ka sina sisimas soovid. Sa oled suuteline palju rohkemaks, kui sa ette oskad kujutada, kui sa ainult annad endale võimaluse minna ja teha neid asju, mis sa tegelikult sisimas soovid.
6. Ole avatud uutele võimalustele, muutustele, tutvustele
Üks kindel viis, kuidas ennast õnnetuna tunda on iga hinnaga hoida kinni sellest, mis sul on ja mitte võtta vastu uusi võimalusi ning teha muutusi. Kui aktsepteerid seda, et muutused tulevad tahes tahtmata ja parem on nendega kaasa minna, sest siis suudad ka igal hetkel nautida rohkem seda, mis sul on ja mis sinu elus toimub. Iga asi sinu elus juhtub sinu jaoks ja on kingitus, sinu ülesanne on olla avatud ja näha võimalustes ja muutustes seda, kuidas see sulle kasulik on.
Meie üks inimvajadusi on kogeda midagi uut, seega leia võimalusi tutvuda uute inimestega ja ole avatud muutustele ja uutele võimalustele.
7. Sind ümbritsev keskkond
Meie aju peamine funktsioon on kohaneda keskkonnaga, kus me oleme. Kui sind ümbritsevad negatiivsed inimesed, siis kohaned sa sellega. Kui su kodu on kogu aeg segamini ja vanu asju täis, siis hoiavad need alateadlikult sind tagasi. Loo korda ja selgust oma koduses keskkonnas ja vaata, kas sind ümbritsev kogukond toetab seda elu, mida sina soovid elada? Sa ei saa endale valida perekonda, aga saad valida kellega Sa kõige rohkem aega veedad.